İstanbul Geneli Hizmet
tr

Vestel Klima Sökümü

25.04.2018
3.848
Vestel Klima Sökümü

Vestel Klima Sökümü

Vestel klima sökümü firmamız iş sektörünün yoğun olan bölgelerinden Merter ilçesinde 20 yılı aşkın süredir iklimlendirme sistemleri olarak hizmet sunmaktayız. Yetkili servis kalitesinde olan işinde alanında uzman olan profesyonel kadromuz ve ekiplerimizle, Vestel marka cihazlarınızda bakım,onarım,arıza,montaj ve de-montaj hizmeti vermekteyiz. Klima cihazlarının söküm işlemlerinde  klima gazı nasıl toplanır.Klima nasıl sökülür,klima gazı kışın nasıl toplanır yaz mevsiminde nasıl toplanır ikisi de  farklı prosedürle yapılan işlemdir. Klima cihazının söküm işleminde dikkat edilmesi gereken işlemler vardır. Bakır boru nasıl toplanmalı nasıl burkulması gerekir,çatlak oluşmaması için birbirine nasıl bağlanması gerekir önemli aşamalardan biridir. Vestel Klima servisi olarak söküm ve diğer işlemleriniz talepleriniz için 444 5 316 iletişim hattımızı arayabilir servis talebinde bulunabilirsiniz.

Klima söküm işleminde gazın toplanması

Vestel Klima sökümü cihazın söküm işleminde akışkan gazın toplanması işlemi dikkat isteyen en önemli işlemlerden biridir. Klima cihazının içinde olan gazı kaçırmadan işlemin yapılması gerekir. Klima cihazlarında gaz toplama işlemi hem yaz hem kış mevsimi için farklı toplanır.

Kış mevsiminde gaz toplama işlemi 

  •  Klima cihazında sistemin stabilizasyonu ısıtma  modun da 10 dk. çalışması gerekmektedir.
  • Klima cihazında bulunan bakır boru valf inin kapatılması gerekmektedir.Kalın olan bakır boru hat ince olan bakır boruya göre daha sıcaktır ısıtma modunda olan basma hattı elle temas edildiğinde anlaşılması mümkündür. Valf in gaz kaçırıp kaçırmadığından emin olmak alyan anahtarı ile sıkıştırması gerekir.
  • Vestel klima sökümü valf kapalı konumda olup ortalama 1,5 dk yakın çalıştırılması gerekir. kompresörün sesinden gazın dolumu yapılıp yapılmadığı anlaşılır.
  • İnce olan bakır boru valf i kapatılıp sigortası kapatılıp indirilir ve gaz toplama işlemi bitmiş olur.                                                                                                                                                                                            Yaz Mevsimi Gaz toplama işleminde yapılması gereken işlemler
  • Stabilizasyon için klimayı soğutma modunda 10 dk çalıştırılması gerekir
  • İnce bakır boru valf inin kapatılması gerekmektedir. İnce olan bakır boru kalın olan bakır boruya göre daha soğuktur. soğutma mod unda basma hattı görevini yapmaktadır.
  • Valf in alyan anahtarı ile sıkıca gaz kaçağı olmaması için kapatılmalıdır.
  • Klima gaz toplama işleminde yaklaşık 1,5 dk kapalı pozisyonda çalıştırılması gerekir kompresör sesi değişene kadar.
  • Klima cihazında kalın olan bakır boru valf i kapatılır.
  • Klima cihazının sigortası kapatılır. Vestel klima sökümü Klima cihazının gaz toplama işlemi tamamlanmış olur.
Klima Servis Arıza Bakım ve Montaj için Bizi Arayabilirsiniz:
Hemen Arayın