İstanbul Geneli Hizmet
tr

Regal Klima Servisi

11.03.2023
78
Regal Klima Servisi

Dünyada klima artık büyük bir ihtiyaç haline geldi. Kış aylarında ısınmanın en kolay yöntemlerinden olan ve yaz ayları için oldukça basit bir şekilde serinlemenize olanak tanıyan klimalar yaşam alanlarınızı konfora ulaştırabilir. Bununla birlikte her mevsim ve her yerde oldukça yaygın bir şekilde kullanılan klimalarınız arızalanabilir.

Bu arızalar çeşitli sebeplerle olabilir. Arızanın sizin düzeltebileceğinizden çok daha büyük olduğunu fark ettiğiniz anda Regal klima servisi ile iletişime geçmeniz büyük önem taşır. Aksi takdirde çok daha uygun bir maliyetle tamir ettirebileceğiniz klimalarınızda yüksek maliyetli hasarlar çıkarabilirsiniz.

Bu nedenle klima arızalarını anlamanızı kolaylaştıracak birkaç belirtiyi ve Regal klima servisi seçerken hangi unsurları göz önünde bulundurmanız gerektiğini sizler için derledik. Böylelikle klimalarınızda meydana gelen sorunları en güvenilir firma ile halledebilirsiniz.

regal klima servisi

Regal Klima Arıza Belirtileri

Klimalarda yaygın olarak karşılaşılan bazı arıza türleri vardır. Bunlardan ilki klima belirli bir dönem çalıştıysa kendiliğinden gelişen ısı problemidir. Yaz aylarında serinlemek için açtığınızda sıcak hava üfleyebilir ya da kış aylarında ısınmak istediğinizde serin hava ile karşılaşabilirsiniz. Bu noktada sizin yapabileceğiniz bir şey olmadığı için Regal klima servisi ile anlaşarak klimanızdaki termostat hasarını çözebilirsiniz.

Bir diğer yaygın karşılaşılan hasar klimanın normal zamanlara oranla çok daha gürültülü çalışmasıdır. Klima motor sayesinde çalıştığı için az da olsa ses çıkarır ancak bu ses seviyesi yükseldiyse ve sizi rahatsız etmeye başladıysa fan motorunda bir sıkıntı olabilir. Fan motoru burç- rulman gibi parçalar sayesinde çalışır.

Regal klima iletişim merkezi 

Bu parçalarda bir hasar meydana gelmiş ya da mekanik bir sıkışma oluşmuş olabilir. Regal klima servisi bu arızayı inceleyerek gerekli hasar tespitini yapar. Eğer parça değişimi gerekiyorsa buradaki parçaları orijinalleri ile değiştirerek hasarı çözer. Böylelikle siz de klimanızın eski sessiz günlerine dönebilirsiniz.

Klimalarda yaşanan bir diğer hasar ısıtma ya da soğutma yapmamasıdır. Bu hasar klimanın mevsim farkı olmaksızın sabit ısıda bir hava üflemesi ile fark edilebilir. Böyle bir hasarı fark ettiğinizde yapmanız gereken Regal klima servisi ile iletişim kurmak olacaktır. Çünkü klimada gaz kaçağı ya da azalması gibi bir sorun meydana gelmiş olabilir ve bunu yalnızca teknik servis düzeltebilir.

Diğer sorunlar arasında sigorta attırma, ekovat problemi veya elektrik sorunu sayılabilir. Bunlar için Regal klima servisi ile belirli dönemlerde bakım yaptırmanız önemlidir. Böylelikle yaşayacağınız sorunları öncesinden önleyebilmeniz mümkün olacaktır.

Bunların haricinde klimada gelişen ancak teknik servise ihtiyaç olmadan çözebileceğiniz küçük çaplı hasarlar vardır. Eğer klimanız eskisi gibi güçlü üflemiyorsa yapmanız gereken klima filtrelerini sökerek yıkamaktır. Kir ve tozun biriktiği bu bölme temizlenmediği takdirde üfleme sıkıntısı oluşturur.

Kuruduktan sonra filtreyi yeniden takabilirsiniz. Bir diğer sorun ise kumanda kaynaklıdır. Kumanda ekranında göstergeler silik olabilir ve komutları geç algılıyor olabilir. Bu belirtiler kumandanın pil değişimi zamanının geldiğini belirtir. Bu tip sorunlar Regal klima Bakım servisi ile halletmenize gerek olmayan küçük hasarlardır.

regal klima servisi

regal klima servisi

Regal Klima Tamir Servisi Firmaları

Klima arızasında Regal klima tamir servisi firmaları arayışına girebilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken bazı durumlar söz konusudur. Bunların ilki firmanın yaygın bir marka ile çalışmasıdır. Popüler markalar ile çalışan firmalar gerekli tüm belgelere sahip olduğu için güvenilirdir. Bu konuyu firmanın internet sitesinden de kontrol edebilirsiniz.

Bir diğer konu ise Regal klima bakım servisi yaptığı her işlem için fatura kesmelidir. Kesilen faturalar sayesinde ilerde herhangi bir sıkıntı olduğunda ispat etmeniz çok daha kolay olacaktır. Karşılıklı güvenin sağlanması için fatura kesen firmalar ile anlaşmalısınız.

Regal Klima Tamir Servisi Fiyatları

Klima arızları oldukça çeşitlidir. Regal klima bakım servisi ile iletişime geçtiğinizde klimanızdaki arıza türü öncelikle incelenir. İncelemeler sonucunda arızanın giderilmesi için gereken işlemler yapılır.

Bu işlemler sonucunda Regal klima bakım servisi fiyatları belirlenir.  Yapılan işlem parça değişimi gerektirdiyse klimanız tamir edildiğinde hazırlanan faturadaki fiyat fazla olabilir. Parça değişimi daha çok emek gerektirdiği için maliyetli olacaktır. Ancak daha küçük işlemler yapıldıysa daha uygun fiyatlarla karşılaşırsınız. Bu konuda daha iyi bir bilgiye ulaşmak için teknik servis hizmeti sunuyoruz.

ETİKETLER:
Klima Servis Arıza Bakım ve Montaj için Bizi Arayabilirsiniz:
Hemen Arayın