İstanbul Geneli Hizmet
tr

Vestel Klima Servisi

Anasayfa » Vestel Klima Servisi

Vestel Klima Servisi, sizlere klimalarınız için birçok hizmet sunuyoruz. Vestel klima sorunları ve Vestel klima bakımları gibi sorunlarda, servisimiz sizlerin yardımına koşuyor. Vestel klima servis uzmanlarımızla yaşadığınız tüm arızaları kısa sürede çözümüne kavuşturuyoruz.

Vestel Klima Servisi

Vestel Klima Servisi

Vestel Klima Servisi ile klima bakımı en az bir kez veya kullanım sıklığınıza göre yılda iki kez klima servis personeli tarafından yapılmalıdır. Kullanım sırasında sorunları önlemek için kullanımdan önce klima bakımı yapılmalıdır.

 

Klima Bakımı Sırasında Neler Yapılır;

l İç ve dış fanlar kontrol edilir ve temizlenir.

l İç ve dış fanların yatakları ve kanatları kontrol edilir, arızalar giderilir.

l Klima, iç ve dış ünitelerinin pilleri kontrol edilir ve temizlenir.

l Gerekirse drenaj tavası ve drenaj borusu kontrol edilir, temizlenir ve değiştirilir.

l Elektrik kutusu ve sinyal kabloları kontrol edilir, gerekirse gerekli düzeltme ve onarımlar yapılır.

 

Vestel Klima Montajı Nasıl Yapılır?

Klima montajı, hassasiyetle yapılması gereken bir eylemdir. Klima montajı aslında birçok işlemin bir araya getirilmesi ile yapılır. Klimayı monte edilecek yeri seçildikten sonra, klima monte edilir ve çalıştırılır. Tabii klima montajı, tecrübeli Vestel Klima Servisi çalışanlarımız tarafından büyük hassasiyetle doğru bir şekilde yapılmaktadır. Çünkü klima montajı yapılırken oluşabilecek küçük bir hata, hem maddi hem de manevi zararlara yol açabilmektedir.

Vestel Klima Montajın Önemli Kriterleri

Vestel klima montaj, klimanın tipine göre ve filtreleme yöntemi ile farklılık gösterebilir. Ancak hava filtresi neredeyse tüm klimaların ön kısmında yer almaktadır. Klimanın türüne göre panel oluğunda hava filtresinin montajı kolaydır. Sünger filtreler genellikle yıkanabilir ve temizlendikten hemen sonra değiştirilebilir. Klima bakımı yapılırken filtrenin en fazla 15 günde bir temizlenmesi gerekir. Hava filtresi düzensiz bir şekilde temizlendiğinden, ideal hava sirkülasyonunu engelleyecektir, bu nedenle “evaporatörün” yüzeyinde kar oluşacak ve böylece klimanın verimini azaltacaktır.

Hava Destekli Filtre Temizliği Nasıl Yapılır?

Hava destekli filtre temizliğini yapmak için ilk olarak klimanın ön kısmında bulunan kapak bölümünü aşağıya doğru çekmemiz gerekir. Klima sisteminde yer alan ve hava akışının devam etmesini sağlayan filtre çıkarılmalıdır. Bu tarz klima filtrelerini vakum yöntemiyle temizlenmesi tavsiye edilir. Süpürge yardımı ile biriken tüm tozlar temizlenecektir.

Tozu çıkardıktan sonra suyla iyice durulayın. Kuruduktan sonra aynı şekilde takın, kapağını kapatın ve uygun havayı sağlayın.

 

Vestel Klima Sökme Takma Nasıl Yapılır?

Klima sökme işlemi için ilk olarak klimada bulunan gazın toplanması gerekir. Eğer klimanın gazını toplamadan sökme işlemine geçersek, bu durum hem sağlığımızı kötü yönde etkileyebilir hem de gazın kaçması nedeniyle tekrar gaz doldurmamız gerekebilir. Klimanızı soğuk çevrime alarak, klima gazını rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

Klima sistemleri, üzerinde kolayca işlem yapılabilmesi açısından, Vestel Klima Servisi görevlileri için uygun tasarlanmışlarıdır. Klimanızın dış üniteye bağlı olan kısımdaki boruların hemen üst bölümünde birkaç tane vana bulunmaktadır. Bu vanalar kör tapa ile kapanmaktadır bu nedenle vanaların tapası açılmalıdır.

Vestel Klima Servisi ile Sökme & Takma da Dikkat edilmesi gerekenler

Vestel Klima Servisi tarafından basma hattı vanası kapatılır ve 1 dakika kadar kısa bir süre beklenir. Daha sonrasında bütün vanalar kapatılır. Bu işlemden sonra ise klimanın, sigortasından kapanması sağlanır.

Son olarak, klimanın elektrik bağlantıları Vestel Klima Servisi uzmanları tarafından sökülür ve kablolar tekrar takılması durumunda şifrelenir. İşinde uzman olan klima servisçileri tarafından sökülmesinin nedeni ise bu kabloların yanlış olarak sökülmesi veya kodlanması durumunda kısa devre ile maddi sıkıntılar oluşabilir.

Vestel Servis Ücreti Alıyor Mu?

Vestel Klima Servisi, servis sırasında ve yapılan bakımlarda kullanılan parçalar ve işinde uzman servis çalışanlarımız nedeniyle bir miktar ödeme almaktadır. Vestel klima servisi olarak, aldığımız fiyatlar servise verilecek klimanın tipine göre değişim gösterebilmektedir.

 

Vestel Servis Ücreti Ne Kadar?

Vestel Klima Servisi ücretleri; klima yer değişimi, klima sökme takma işlemi ve klima söküm fiyatları almaktadır.

 

Klima Yer Montaj Ücretleri
l Duvar Tipi Klima (9-12 Btu): 200TL

l Duvar Tipi Klima (18-24 Btu): 250TL

l Salon Tipi Klima: 350TL

Bu fiyatlar klima montaj ücretlerimiz dir. Ancak bu ücretlere klima arızaları, klima gaz dolum ücreti ve tesisat kabloları dahil değildir!

 

Klima Yer Değişim Ücretleri

l Duvar Tipi Klima İç Ünite Yer Değişim Fiyatı (9-12 Btu): 150TL

l Duvar Tipi Klima İç Ünite Yer Değişim Fiyatı (18-24 Btu): 200TL

l Duvar Tipi Klima Dış Ünite Yer Değişim Fiyatı (9-12 Btu): 150TL

l Duvar Tipi Klima Dış Ünite Yer Değişim Fiyatı (18-24 Btu): 200TL

l Salon Tipi Klima Değişim Fiyatları: 250

Bu fiyatlar klima yer değişim ücretlerimizdir. Arıza ve gaz dolumu bu ücrete dahil değildir!

Klima Sökme Takma Ücretleri

l Duvar Tipi Klima Sökme Takma: (9-12 Btu): 350TL

l Duvar Tipi Klima Sökme Takma: (18-24 Btu): 450TL

l Salon Tipi Klima Sökme Takma: 500TL

 

Vestel Klima Servisi Fiyatlar, klima sökme takma ücretlerimizdir. Klimada oluşan arıza ve tesisat ücrete dahil değildir!

 

Klima Sökme Ücretleri

l Duvar Tipi Klima Söküm (9-12 Btu): 150TL

l Duvar Tipi Klima Söküm 18-24 Btu): 200TL

l Salon Tipi Klima Söküm: 250TL

 

Vestel Klima Gaz Dolum Ücreti

Vestel Klima Servisi klima dolum ücreti, klimanızın kapasitesine ve türüne bağlı olarak değişebilir. Klima dolum standart ücreti 40TL olarak belirlenmiştir. Klimanızı aldığı gaz kapasitesi standart özelliklerden daha yüksekse bu fiyat artış gösterebilir.

 

Klima Gaz Dolumu Nedir?

 

Klima gaz dolumu, klima için önemli bir yere sahiptir. Klima gaz dolumu kısaca, klimayı çalıştıran renksiz maddeye denir. Klimamızın çalışmasını sağlayan bu gazın ömrü uzundur ancak bu bitmeyeceği anlamına gelmez. Bu nedenle klimanızın bakımını yaparken gaz dolum oranına baktırmanız ve gazı eğer az ise en kısa zamanda doldurmanız gerekmektedir.

Klima Gaz Dolumu Ne Zaman Yapılmalıdır ?
Klima gaz dolumunun net bir zamanı yoktur. Ancak klimanızın çalışmasına göre gaz dolumu yapılıp yapılamayacağını öğrenmek mümkündür. Eğe klimanız çalışmasına rağmen az soğutuyor veya hiç soğutmuyorsa bu durum klimanızın gaz dolum zamanının gelmiş olabileceğine işarettir.

 

Vestel İkinci El Klima Montajı Nasıl Yapılır?

l İlk olarak klima gazını dış üniteye toplamak gerekir. Bu işlem yapılırken klima soğuk moda alınır.

l Klimanın dış üniteye bağlı olan bölümdeki boruların, üst kısmında birkaç adet vana bulunur.

l Bu vanalar açılır ve basma hattı vanası kapatılır.

l 60 saniye kadar beklenir ve vanalar kapatılır.

l Klima, sigortadan kapatılır.

l Klimanın elektrik bağlantıları sökülür. Bu işlem yapılırken bir uzman tarafından yardım alınmalıdır.

l Klimanın sökülen kabloları bir uzman tarafından (yeni takılacağı yerde kısa devre oluşturmaması için)

 

Vestel Yetkili Servis Kontrol Bağlantısı

https://www.vestel.com.tr/

Klima Servis Arıza Bakım ve Montaj için Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonHemen Arayın