İstanbul Geneli Hizmet
tr

Maltepe Klima Servisi

10.03.2023
69
Maltepe Klima Servisi

Klima hem yaz hem de kış aylarında evlerde, ofislerde ya da okullarda yaygın olarak kullanılan bir araçtır. Hem ısınma hem de soğutma işlevi gören klimalar bazı zamanlarda çeşitli sebepler nedeniyle arıza verebilir. Bu arızaların kimi küçük olsa da bazı arızalar mutlaka alanında uzman bir kişi tarafından kontrol edilmelidir. Maltepe klima servisi ile klimanızda meydana gelen arızaları tamir ettirebileceğiniz gibi belirli aralıklarla yapılması önemli olan bakımlarını da halledebilirsiniz.

Klimanızı işinin ehli bir teknik servise emanet etmediğiniz takdirde hem maddi hem de manevi olarak bazı olumsuz durumlar yaşamanız olasıdır. Sizler için klimaların temel arızalarını, arıza durumunda ne yapılması gerektiğini ve Maltepe klima servisi ile anlaşmanızın gerekçelerini derledik.

Klima Arızaları Nelerdir?

Gelişen dünyada ısınma veya serinleme eylemleri için gelişmiş teknolojiler üretilmiştir. Klima da geliştirilen bu teknoloji çeşitlerinden birisidir. Eskiden kullanımı yaygın olmayan klimalar günümüzde oldukça yaygın bir hal alarak neredeyse her evde bir ya da iki tane klima bulunur. Buna bağlı olarak alanında uzman Maltepe klima servisi de rağbet görmeye başlar.

Klimalarda meydana gelen arızalar küçük ya da büyük çaplı olabilir. Küçük çaplı arızalar için Maltepe klima servisi ihtiyacınız bulunmaz ancak büyük çaplı arızalar için mutlaka servisle görüşmeniz gerekir. İlk olarak klimada meydana gelen küçük çaplı arızalardan bahsedebiliriz.

Maltepe Klima Servisi

Maltepe Klima Servisi

Klimanızda aniden gelişen çalışmama sorununu fark ettiyseniz yapmanız gereken ilk şey sigortaları kontrol etmektir. Elektrik aksamında gelişen herhangi bir arıza nedeniyle sigorta kendisini korumaya almış olabilir. Eğer elektrik açısından bir problem yoksa klimanızın kumandasını incelemeniz gerekir.

Kumandada meydana gelen bir sorun sebebiyle klimayı açamıyor olabilirsiniz. Pil değişimi yaparak bu sorunu çözmeniz mümkün olacaktır. Klimanız normal zamana oranla daha az hava veriyorsa filtrelerde bir sıkıntı olabilir. Bunun için yapmanız gereken filtreleri yıkayıp kurutmak ve yeniden yerine takmak olmalıdır.

Isıtma ya da soğutma ayarlarında oluşan bir arıza varsa kumanda üzerinden ayarı düzenleyerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Bu tür arızaları Maltepe klima servisi ile halletmek yerine kendiniz kısa sürede halledebilirsiniz. Ancak birazdan bahsedeceğimiz arızalar meydana geldiyse mutlaka teknik servise ulaşmanız gerekir.

Kumanda, ayar ya da filtrede bir problem yoksa ve klimanız hâlâ çalışmıyorsa klimaya bağlanan elektrik kablosunda kopma yaşanmış olabilir. Klimanın anakartında bir hasar meydana gelerek tüm sistemi etkiliyor olabilir. Klimanızın gazı bitmiş ya da oldukça azalmış olabilir. Kompresör arızası nedeniyle klimanız istenilen şekilde çalışmayabilir.

Aynı zamanda fan motoru herhangi bir elektrik arızası nedeniyle zarar görebilir. Bu tür arızalar sizin halledebileceğinizden fazladır. Bu nedenle Maltepe klima kombi servisi ile iletişime geçmelisiniz.

Maltepe Klima Servisi Seçerken Nelere Bakılmalı?

Maltepe klima tamir servisi seçiminizde oldukça fazla dikkat etmelisiniz. Bunun sebebi işinin ehli olmayan teknik servisler nedeniyle yaşayabileceğiniz olumsuzluklardır. Bunlardan ilki klimadaki arızanın düzelmesi gerekirken başka bir yerde gelişen arızadır.

Şikayetçi olduğunuz arıza giderilmeye çalışılırken başka bir sisteme zarar verilebilir. Bunun en önemi nedeni teknik servis çalışanlarının uzman olmamasıdır. Ayrıca Maltepe klima bakımı yaptıracağınız zaman mutlaka yapılacak işlemler hakkında bilgi almalısınız.

Klimanızı emanet edeceğiniz Maltepe klima bakım servisi mutlaka TSE belgesine sahip olmalıdır. Fatura kesmeli ve  teknik ekip alanında uzman olmalıdır. Taleplerinize kısa sürede cevap vermeli ve sorduğunuz sorulara cevap alabilmelisiniz.

Parça değişimi olacağı zaman Maltepe klima tamiri servisinin garanti verdiğine emin olmalısınız. Alanında uzman olmayan ve güvenilmeyen servislerde çalıntı parça riskiyle karşılaşabilirsiniz.

Maltepe Klima Servisi İletişim Numarası

Klimanızda meydana gelen sorunları kendi başınıza çözemediyseniz mutlaka Maltepe klima teknik servisi ile iletişime geçmelisiniz. İletişime geçeceğiniz zaman numaraya nereden ulaşabileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Bunun için internet üzerinden küçük çaplı bir araştırma yapmanız mümkün.

İnternet siteleri üzerinde yer alan numaraların hepsi güncel olmayabilir. Bu nedenle servisin adını taşıyan numarayı bulmalı ve iletişime geçmelisiniz. Böylelikle servise klimadaki sorundan bahsedebilir ve tamir günü için bilgi alabilirsiniz. Teknik servis numarasını bulabilmeniz için en uygun yer servisin orijinal sitesi olacaktır.

Site üzerinden Maltepe klima teknik servisi tarafından verilen hizmetleri görüntüleyebilir ve aradığınız güncel iletişim numarasını bulabilirsiniz.

 

Klima Servis Arıza Bakım ve Montaj için Bizi Arayabilirsiniz:
Hemen Arayın