Klima bakımı

Anasayfa » Klima bakımı

Klima Bakımı günümüzde ısıtma soğutma sistemleri olarak bilinen ve ilk sıralarda yer alan klimalar yaz ve kış dönemlerinde sağlıklı bir performans ile uzun ömürlü çalışabilmesi için kimyasal ilaç yardımıyla bakım yapılması gerekmektedir. Bakımı yapılan cihazlar ve yapılmayan cihazlar arasındaki fark ise şu şekilde sıralanır.

  • Bakım yapılan klimalar ; cihaz ömrünü uzatır ,yüksek performans ile çalışıp düşük enerji tasarrufu sağlar, filtrelerinde biriken virüs ve bakterileri yok eder, insan sağlığı açısından büyük önem taşır.
  • Klima Bakımı ikiye ayrılmaktadır ! Doğru yapılan klima bakımı ve yanlış yapılan klima bakımı.

Doğru yapılan klima bakımı nedir ? Tüketicilerimizin çoğu klima bakımının sadece filtre temizlemekten ibaret olduğunu düşünüyor  ,doğru bir klima bakımı yapmak için öncelikle uzman ve güvenilir servisten destek almanız gerekir. Gelen teknisyenlerin sertifikalı olması çok önemlidir. Yapılması gereken işlemler ise  ; filtrelerin kimyasal ilaç yardımı ile temizlenmesi ,serpantin kimyasal madde ile yıkanmalı , gaz kaçak kontrolleri yapılmalı ve eksiklik var ise giderilmeli ,mekanik aksam kontrolleri yapılmalı ,izolasyon kontrolleri yapılmalı, performans kontrolleri, basınç kontrolü ve dış ünite temizliği yapılmalıdır. Klima bakım işlemlerinizi kime emanet ettiğinizi bilin.

Klima Bakım Önemi

Evlerde veya iş yerlerinde kullanılmakta olan klimaların bakımı yılda 2 defa yapılması gerekir. Yapılmayan cihazlar ilerde büyük arızalara yol açabilir. Yapılan işlemler firmamız tarafından bir yıl garanti kapsamı altına alınmaktadır. Bakım esnasında cihazınıza örneğin ; klimanın elektronik kartına su kaçtı ve elektronik kartını bozdu bu tamamen işlem yapan teknisyenin hatası olduğu için herhangi bir ek ücret talep edilmeden telafi edilecektir. Bakım esnasında gelen teknisyenlerimiz eldiven ,maske ve galoş kullanarak tüketicilerimizin memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Ortamda hiçbir şekilde toz ,su ve kirlilik bırakmaksızın titizlikle işlemlerinizi sağlıklı bir şekilde yerine getirmektedir. Gezici mobil ekiplerimiz ile siz değerli müşterilerimizin bakım taleplerinde aynı gün içerisinde kesintisiz hizmet vermekteyiz.  Yapılması gereken çağrı merkezimizden müşteri temsilcilerimize bakım kaydı oluşturmak olacaktır. Bir telefon yardımı ile İstanbul ‘un tüm bölgelerinden bizlere ulaşabilir. Acil bakım hizmeti alabilirsiniz. Çağrı merkezimiz 7 gün 24 saat tüketicilerine detaylı bilgi vermek için çalışmakta ve kayıt için bir telefon kadar uzağınızdadır.

Klima Bakımı Nasıl Yapılmalı ?

Klima bakım yaptırmak istediğiniz zaman çağrı merkezlerimizden bizlere ulaşıp en kısa sürede sorunun çözülmesi için teknik servis elemanı yönlendirilecektir. Bize ulaşmak isterseniz  444 5 316  nolu telefon numaralarından ulaşabilirsiniz. Klima bakım düzenli olarak her yıl yapılmalıdır, yılda mutlaka klimaları 3 defa bakım yaptırmalısınız. Klimanızı bakım yaptırmanız klimanın daha verimli çalışmasına ve daha az elektrik tüketimi yapmasını sağlar.

Klima Bakımı

Klima Bakım Süresi

Klima bakım yapılan cihazlar her şeyden önce verimli çalışırlar bu sayede enerji tasarrufu sağlanır ve işletme maliyetleri düşer. Bakımsız cihazlar beslendikleri elektrik tesisatlarına kapasitelerinin çok üzerine yüklenerek tesisat arızalarına sebebiyet verirler. Aksi takdirde klimalar da zamanla tıkanmalar olur. su sızıntısı ve kaçaklara sebebiyet vererek masraflı tadilatlara yol açarlar. Bakımsız klima bakım ideal filtreleme yapamayacağından iç hava kalitesi düşer. Kimyasal temizleyici ve dezenfektanlarla yapılan periyodik bakımlar bu durumların engellenmesine alerjik gibi hastalıkların engellenmesine yardımcı olurlar.

Klima bakımı servisi

Tesislerde üretime yönelik çalışan iklimlendirme cihazlarının periyodik bakımlarının düzenli yapılması üretim kalitesinin artmasına yardımcı olur. Sistem bünyesinde bulunan kompresör fan motoru gibi parçaların arızalanmasına ve yüksek tariz maliyetlerinin önüne geçilir. Yazın ve kışın en çok ihtiyaç duyulan mevsim koşullarında plansız duruşların olası arızaların önüne geçilmiş olur. Klima periyodik bakımlarında bakteriyel ve dezenfekte solüsyonlar kullanılır. Bu solüsyonları kullanırken zararlı etkenlere maruz kalmamak için mutlaka gaz maskesi ve eldiven kullanılır.

Klima Servis Arıza Bakım ve Montaj için Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonHemen Arayın