İstanbul Geneli Hizmet
tr

Klima bakımı

Anasayfa » Klima bakımı

Klima Bakımı günümüzde ısıtma soğutma sistemleri olarak bilinen ve ilk sıralarda yer alan klimalar yaz ve kış dönemlerinde sağlıklı bir performans ile uzun ömürlü çalışabilmesi için kimyasal ilaç yardımıyla bakım yapılması gerekmektedir. Bakımı yapılan cihazlar ve yapılmayan cihazlar arasındaki fark ise şu şekilde sıralanır.

Klima Bakımı

  • Klima Bakımı yapılan klimalar ; cihaz ömrünü uzatır ,yüksek performans ile çalışıp düşük enerji tasarrufu sağlar, filtrelerinde biriken virüs ve bakterileri yok eder, insan sağlığı açısından büyük önem taşır.
  • Klima Bakımı ikiye ayrılmaktadır ! Doğru yapılan klima bakımı ve yanlış yapılan klima bakımı.

Doğru yapılan klima bakımı nedir ? Tüketicilerimizin çoğu klima bakımının sadece filtre temizlemekten ibaret olduğunu düşünüyor  ,doğru bir klima bakımı yapmak için öncelikle uzman ve güvenilir servisten destek almanız gerekir. Gelen teknisyenlerin sertifikalı olması çok önemlidir. Yapılması gereken işlemler ise  ; filtrelerin kimyasal ilaç yardımı ile temizlenmesi ,serpantin kimyasal madde ile yıkanmalı , gaz kaçak kontrolleri yapılmalı ve eksiklik var ise giderilmeli ,mekanik aksam kontrolleri yapılmalı ,izolasyon kontrolleri yapılmalı, performans kontrolleri, basınç kontrolü ve dış ünite temizliği yapılmalıdır. Klima bakım işlemlerinizi kime emanet ettiğinizi bilin.

Klima Bakımının Önemi

Evlerde veya iş yerlerinde kullanılmakta olan klimaların bakımı yılda 2 defa yapılması gerekir. Yapılmayan cihazlar ilerde büyük arızalara yol açabilir. Yapılan işlemler firmamız tarafından bir yıl garanti kapsamı altına alınmaktadır. Bakım esnasında cihazınıza örneğin ; klimanın elektronik kartına su kaçtı ve elektronik kartını bozdu bu tamamen işlem yapan teknisyenin hatası olduğu için herhangi bir ek ücret talep edilmeden telafi edilecektir. Bakım esnasında gelen teknisyenlerimiz eldiven ,maske ve galoş kullanarak tüketicilerimizin memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Ortamda hiçbir şekilde toz ,su ve kirlilik bırakmaksızın titizlikle işlemlerinizi sağlıklı bir şekilde yerine getirmektedir. Gezici mobil ekiplerimiz ile siz değerli müşterilerimizin bakım taleplerinde aynı gün içerisinde kesintisiz hizmet vermekteyiz.  Yapılması gereken çağrı merkezimizden müşteri temsilcilerimize bakım kaydı oluşturmak olacaktır.

Klima Bakımı Nasıl Yapılmalı ?

Klima bakım yaptırmak istediğiniz zaman çağrı merkezlerimizden bizlere ulaşıp en kısa sürede sorunun çözülmesi için teknik servis elemanı yönlendirilecektir. Bize ulaşmak isterseniz  444 5 316  nolu telefon numaralarından ulaşabilirsiniz. Klima bakımı düzenli olarak her yıl yapılmalıdır, yılda mutlaka klimaları 3 defa bakım yaptırmalısınız. Klimanızı bakım yaptırmanız klimanın daha verimli çalışmasına ve daha az elektrik tüketimi yapmasını sağlar. Bir telefon yardımı ile İstanbul ‘un tüm bölgelerinden bizlere ulaşabilir. Acil bakım hizmeti alabilirsiniz. Çağrı merkezimiz 7 gün 24 saat tüketicilerine detaylı bilgi vermek için çalışmakta ve kayıt için bir telefon kadar uzağınızdadır.

Klima Bakımı

Klima Bakım Süresi

Klima bakımı yapılan cihazlar her şeyden önce verimli çalışırlar bu sayede enerji tasarrufu sağlanır ve işletme maliyetleri düşer. Bakımsız cihazlar beslendikleri elektrik tesisatlarına kapasitelerinin çok üzerine yüklenerek tesisat arızalarına sebebiyet verirler. Aksi takdirde klimalar da zamanla tıkanmalar olur. su sızıntısı ve kaçaklara sebebiyet vererek masraflı tadilatlara yol açarlar. Bakımsız klima bakım ideal filtreleme yapamayacağından iç hava kalitesi düşer. Kimyasal temizleyici ve dezenfektanlarla yapılan periyodik bakımlar bu durumların engellenmesine alerjik gibi hastalıkların engellenmesine yardımcı olurlar.

Klima bakım servisi

Tesislerde üretime yönelik çalışan iklimlendirme cihazlarının periyodik bakımlarının düzenli yapılması üretim kalitesinin artmasına yardımcı olur. Sistem bünyesinde bulunan kompresör fan motoru gibi parçaların arızalanmasına ve yüksek tariz maliyetlerinin önüne geçilir. Yazın ve kışın en çok ihtiyaç duyulan mevsim koşullarında plansız duruşların olası arızaların önüne geçilmiş olur. Klima periyodik bakımlarında bakteriyel ve dezenfekte solüsyonlar kullanılır. Bu solüsyonları kullanırken zararlı etkenlere maruz kalmamak için mutlaka gaz maskesi ve eldiven kullanılır.

Garantili Bakım Aynı Gün Hizmet

Teknik açıdan gerekli deneyime sahip servis ekiplerimiz, hizmet kalitesini güncellemeye devam ediyor. Hayatımızın bir parçası haline gelen klimalar, yaz aylarının en önemli cihazlarındandır.

Özellikle kalabalık mekanlarda klima çok önemlidir. Sıcak havanın bastırması ile birlikte düğün salonları, camiler, dernekler ve toplantı salonları için klimalar gündeme gelir. Yaz aylarından önce klimanın bakım işlemleri, profesyonel Üsküdar klima servisi elemanlarımız tarafından gerçekleştirilmelidir.

Klima Bakım Fiyatları

Konusunda deneyimli eleman kadrosu için hizmet veren elemanlarımız sertifikalıdır. Yılların tecrübesine sahip ekibimiz, işin ehli kişilerden oluşmaktadır. Yaz aylarına girmeden yapılması gereken bakım işlemleri için bizi tercih edebilirsiniz.

Yaz aylarının çöl sıcaklarında zor duruma düşmemek için klimalar yaza girmeden hazır olmalıdır. Klimasız durulmayan mekanlarda bu konuda daha önemlidir. Toplantı salonları ve benzeri birçok mekân, iyi soğutan klimalara ihtiyacı vardır.

Bakım işlemlerinde ilk adım temizliktir. Filtre bölümü, havadaki toz zerreleri nedeniyle tıkanır. Ayrıca bu toz zerreleri cihazın içini doldurur. Fanın dönmesini engeller. Fanın sıkışmasına neden olan bu tozlar temizlenmelidir.

Klima Bakımı ne kadar sürüyor

Klimanın sorunsuz bir şekilde çalışması için filtre, polen ve toz temizliği yapılmalıdır. Tecrübeli klima Bakım ekibimiz bu temizlik işini kısa sürede gerçekleştirmektedir. Bakım ve onarım işlemlerinde gerekli bütün parçalar ekibimiz tarafından temin edilmektedir. Gerekli bütün parçalar müşteri onayı ile değiştirilmektedir.

Elektronik kart kontrolü de bakım işlemlerinin bir parçasıdır. Cihazın elektronik kartının işlevselliği, servis elemanlarımız tarafından test edilir. Kumanda sistemi de bakım işlemlerinde kontrol edilmektedir. Kumandası arızalı olan cihazlar için kumanda temin edilebilmektedir.

Klima Bakım Gaz Kontrolü Önemlidir

Klimaların soğutma işlemi için gerekli gaz kontrolü, bakım işlemlerinin en önemli konusudur. Gaz bitmeden orijinal gaz basım işlemi yapılmaktadır. Gaz bittiği zaman cihaz çalıştırılırsa şamandıra zarar görebilir.

Cihazın markasına göre gaz basma işlemi gerçekleştirilmektedir. Her marka klima için gaz seçeneği bulunuyor. Markaya özel orijinal gaz tercih edilmelidir. Orijinal gaz, cihaza göre üretilmiştir.

Güvenilir Klima Montaj Hizmeti

Yeni Klima montajı veya klima yer değiştirme işlemleri için bizi arayabilirsiniz. Salon tipi veya küçük tip klimalar konusunda uzman ekiplerimiz, klimanız için gerekli servis hizmetini sunmaya devam etmektedir. Klimanız için en uygun duvarı tercih eden elemanlarımız, soğutma işleminin maksimum seviyede gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Sertifikası olmayan ve bu konuda yeterli tecrübeye sahip olmayan kişilere cihazınızı teslim etmeyin. Bu konuda gerekli tecrübeye sahip kişiler tercih edilmelidir. Sertifikalı ve tecrübeli eleman kadromuz, bakım işlemlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Müşteri memnuniyeti ile hizmet veren ekibimiz, müşteri diyaloğu konusunda gerekli eğitimi almıştır.

Klima Bakım Servisi

Klimaların sürekli yenilenmesi nedeniyle, servis hizmetinde de güncel çözümleri tercih ediyoruz. Servis hizmetleri kategorisinde yeni cihazlar konusunda elemanlarımızı eğitiyoruz. Klimaların işlevsel özellikleri, parçaları ve tamir işlemleri, servis eğitim programımızı oluşturmaktadır.

Detaylar için

 

Klima Servis Arıza Bakım ve Montaj için Bizi Arayabilirsiniz:
Hemen Arayın