İstanbul Geneli Hizmet
tr

İstanbul Klima Servis

25.04.2023
44
İstanbul Klima Servis

İstanbul Klima Servis

Klima hem yaz hem de kış aylarında yaşam kalitenizi yükseltmeye yarayan önemli bir unsurdur. Isınma ya da serinleme ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayabilmesi için klima bakımlarına veya meydana gelen arızalarına dikkat etmek gerekir. Bu arızalar vaktinde düzeltilmediği takdirde klimanızın ömrü biter ya da büyük oranda kısalır.

Bununla birlikte bakımı ya da tamiri yaptıracağınız istanbul klima servis de büyük önem taşır. Alanında uzman ve işinin ehli ekiple çalışan servislerle anlaşma yapmanız gerekir. Böylelikle klimanız için gereken özen gösterilir ve sorun kökünden halledilir. Sizler için en iyi klima servislerinden ve klima bakımına, tamirine dair merak edilenler şeyleri derledik!

Klima Bakımları Kaç Ayda Bir Yapılmalı?

Klimanız günü büyük bir çoğunluğunda çalışır. Ofiste, okulda ya da hastane gibi yerlerde ise daima çalışma halindedir. Evinizde bazı zamanlarda kapatıyor dahi olsanız klimanız bir süre sonra yorulmaya ve bir ihtiyacı duymaya başlar. Bu ihtiyacı ise periyodik klima bakımları ile giderebilirsiniz.

Klima bakımları zamanında yapılmazsa birtakım olumsuz durumlar yaşamanız olası. Klimanızda performans kaybı yaşayabilir ve zamanla ömrünü kısaltabilirsiniz. Bu nedenle klimanızı bir arıza gördüğünüzde istanbul klima servis ile iletişime geçerek götürmek yerine periyodik bakımlarını yaptırmanız gerekir. Böylelikle klimanız daha iyi bir performansla çalışırken bir yandan da sizlere daha uzun süre bir kullanım sunacaktır.

Bununla birlikte klimalarınız için iyi bir istanbul klima servis ile anlaşarak yaptırdığınız bakım sizin ve ailenizin sağlığı için önemlidir. Klimanın bakımı sırasında gereken temizlik işlemleri yapıldığı için zararlı bakterilerin üremesi engellenir ve tozlardan arındırılır. Böylelikle klimanızı gönül rahatlığı ile çalıştırabilirsiniz.

Kronik alerji ya da astım gibi sıkıntılar yaşıyorsanız mutlaka istanbul klima servis ile iletişime geçmelisiniz. Aksi takdirde klimanızda yer alan tozlar sağlığınızı olumsuz yönde etkileyecektir. Bir diğer sebep ise klimanızın bakımını yaptırırken yüksek enerji tasarrufu avantajı kazanmanızdır.

Daha temiz ve steril bir ortamda yaşamak, sağlığınızı riske atmamak ve maddi açıdan da pek çok büyük avantaj kazanmak için klima bakımı mutlaka yaptırılmalıdır. Peki iyi performansla çalışan bir klimaya sahip olmak için klima bakımınızı hangi dönemler içerisinde ve yılda kaç kez yaptırmalısınız?

Klimalar için en ideal bakım zamanları yaz başı ve kış başı olmak üzere altı ayda bir kezdir. Kış mevsiminde sıcak ayarda çalışan klimanızı yaza hazırlamak için, yazın serin ayarda çalışan klimanızı kışa hazırlamak için bakım yaptırmalısınız. Böylelikle yılda iki kez klima yetkili servisi ile iletişime geçerek periyodik bir bakımdan geçirmelisiniz.

Daha iyi bir performans için yaklaşık olarak 15 günde bir kez klimanızın ön tarafında yer alan filtreleri çıkararak temizlemeniz gerekir. Filtreleri sadece ılık suyla yıkamalı ve tamamen kuruduktan sonra yeniden yerine takmalısınız. Tozları filtreden uzaklaştırarak bu sayede çok daha iyi bir performansla çalışan klima elde edersiniz.

Klima Bakım Servisi

Klima bakımı bu kadar büyük bir önem taşırken klimanız için en iyi klima servisi firmaları nasıl bulunmalıdır? İyi bir klima bakım servisinde olması gereken bazı özellikler bulunuyor. Bu konulara dikkat ederek klimanızı emanet edebilirsiniz. Böylelikle olumsuz durumlar yaşamanız riskini en aza indirebilirsiniz.

Klimanızı mutlaka yetkili servise emanet etmelisiniz. Yetkili servisler klima bakımı ve tamiri için gereken tüm belgelere sahip olurlar. Bir yetkili serviste TSE belgesi gibi önemli ve ehliyet niteliği taşıyan belgelerin olması önem arz eder. Bir diğer önemli durum ise montaj, bakım, tamir ve yedek parça tedariği gibi hizmetleri sağlıyor olmalıdır.

Parça değişimi gerektiren durumlarda orijinal parçalar ile değişimi gerçekleştirmelidir. istanbul klima servis Ayrıca fatura kesmeli ve hem sizin hem de kendisinin haklarını korumalıdır. En önemli konu ise alanında uzman olan ekiplerle çalışmasıdır. Uzman olmayan ekipler klimanızın arızasını düzeltmek yerine  bir başka yerden de arıza meydana getirebilir.

Üstelik bunun için hiçbir mesuliyet kabul etmez. Ayrıca destek ekibi ilgili olmalıdır. sorduğunuz sorulara özenle cevap vermelidir. Ekonomik çözümler üretebilmeli ve eğer parça değişimi olursa değişen parça için bir sene garanti vermelidir.

Tüm bu durumlar hakkınızı korumak ve klimanızın ömrünü uzatmak için önem taşır. Maddi ve manevi olumsuzluk yaşamamak için bu konulara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Klima Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Klimanızın bakımı yaptıracağınız zaman en çok merak ettiğiniz konu klima bakımı fiyatları olur. Klima bakımınız sonucunda ödeyeceğiniz ücreti değiştiren bazı unsurlar yer alır. Klimanın duvar, salon, VRF ya da kasetli türlerde olup olmadığı önemlidir.

Klimada bakım sırasında arıza tespit edilirse bakım fiyatı artış gösterir. Özellikle parça değişimi yapılacaksa bakım fiyatı değişir. Klimanız için yapılan işçilikler bakım fiyatını da dolaylı yoldan artıracaktır.

Klima bakım fiyatları hakkında net bir bilgiye sahip olmak için yetkili klima servisi ile iletişime geçerek bu konuda bilgi alabilirsiniz. Böylelikle hem bakım hakkında bilgi alabilir hem de fiyat konusunda aşağı yukarı bir tutar öğrenebilirsiniz.

Klima Montajı Servisi İletişim

Klima bakımı ya da tamiri için servise ulaşabilmek için klima servisi iletişim numarasına ihtiyaç duyarsınız. Klima servislerinin iletişim numaralarının güncel ve doğru bir şekilde yer alması gerekir. Bu  iletişim numaralarına küçük araştırmalar neticesinde rahatlıkla ulaşabilmeniz mümkün.

İnternet sayesinde aradığınız her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Klimanızı götürmeye karar verdiğiniz klima montajı firması internet sitesine göz atmalısınız. Firmanın kendi internet sitesine göz atmanız oldukça önemlidir çünkü diğer sitelerde yanlış numaralarla karşılaşmanız muhtemeldir.

Klima yetkili servisinin internet sitesine göz atarak hem istanbul klima servis iletişim numarasını öğrenebilir

bilgilendirmeler yer alabilir. Bunları veya müşteri yorumları varsa bu tür yerleri inceleyerek firmayı değerlendirebilirsiniz.

İstanbul Klima Servisi Hizmeti

Klimanız için güvenilir yetkili servislere ihtiyaç duyarsınız. İstanbul klima servisi olarak klimanıza dair her bir detayı önemseriz. Uzman kadro ve güvenilir ekibiyle klimanız detaylıca incelenerek gereken bakım yapılır. Ardından eğer bir arıza tespit edilirse gereken arıza giderimi gerçekleştirilir.

Parça değişiminde tamamen orijinal parça kullanılır ve gereken garanti süresi verilir. Böylelikle gereken güven sağlanarak en iyi sonuç elde edilir. Çağrı merkezi ile iletişime geçerek bakım, montaj, arıza tamiri ya da diğer konularda bilgi alabilirsiniz. Klima bakım, onarım ve klima montaj servis arayışındaysanız bizim için  müşteri memnuniyeti önem taşır.

İlaçlı Bakım Servisi

Klima bakımının kimyasal ilaçlar kullanılarak yapıldığı bakım olan ilaçlı bakım servisi de oldukça önemlidir. Kimyasal maddeler ile klimanızın iç ünitesi tamamen temizlenir. Bu temizlik sonucunda özellikle fan kanallarında ya da iç ünite filtrelerinde bir sorun varsa giderilir. Yılda iki kez olmak üzere klimanızı detaylı bir bakıma alarak ömrünü uzatabilirsiniz.

İlaçlı bakım sırasında önemli olan konulardan birisi de klima gazının kontrol edilmesidir. Temizlik sonrasında gaz bittiyse yeniden doldurulur ve klimanız en iyi şekilde size teslim edilir. Klima bakımı, klima montaj ya da onarım konularında bir arayıştaysanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

Klima Servis Arıza Bakım ve Montaj için Bizi Arayabilirsiniz:
Hemen Arayın