İstanbul Geneli Hizmet
tr

Klima Gaz Bar Fiyatı

28.02.2019
1.672
Klima Gaz Bar Fiyatı

Klima gaz bar fiyatı cihazın kapasitesine göre değişkenlik sağlamaktadır. Klima fabrika çıkışı içerisinde tam ful gaz dolu olarak sizlere ulaşımı sağlanmaktadır. Her yıl düzenli olarak klimaların bakımı yapıldığında cihazın gaz seviyesi kontrolleri yapılması gerekmektedir.

2 Çeşit Klima Gaz Modeli

2 çeşit klima gaz bar fiyatı modeli bir tane r 22 gaz diğeri ise r 41a çevre dostu gaz vardır. Klima gaz bar fiyatı Eski sistem klimaların gaz modeli r22 olarak bilinmektedir. R22 gazlar çevre kirliliği ve ozon tabakasına zarar vermektedir. Bu nedenle yeni nesil klimaların üretimi yapılmıştır. İnverter klima cihazları hem çevreye hemde yüksek gelen elektrik faturasını oldukça gözle görülür şekilde indirimler sağlamıştır. Bu şekilde klima satıcıları hemde klima kullanıcıları bu durumdan çok memnun olmaktadır.

Klima gazı biter mi !

Gelelim şimdi soruyu cevabını yanıtlamaya evet biter. Klima gazı bitmesinden ziyade düzenli şekilde klima montajı yapılmadığı takdirde klimanın içerisinde klima gazının yağa dönüşmeye başladığı gözle görebiliriz. Bunun sebepleri ise cihazın uzun yıllar bakımı yapılmayıp ve  kompresörün aşırı akım çekmesinden kaynaklıdır. Kompresör aşırı çekme sebebi ise cihazın içerisinde toz birikintileri ve cihazın oksijen almamasından kaynaklıdır.  Bunların hepsini yapıyor ve yinede klima her yıl sürekli gaz kaçırıyor ise kullanılan klima borusunda veya sistemde kaçmak meydana gelmiştir. Bu neden yetkili klima servisi tarafından cihazın atölyeye alınıp düzenli kontrolü sağlanması gerekiyor.

Klima gaz fiyatı için bizleri 444 5 316 numaradan arayabilirsiniz.

Klima Servis Arıza Bakım ve Montaj için Bizi Arayabilirsiniz:
Hemen Arayın