İstanbul Geneli Hizmet
tr

Klima Sıcak Soğuk Ayarı Nasıl Yapılır?

19.03.2021
56.519
Klima Sıcak Soğuk Ayarı Nasıl Yapılır?

Klimalar gerek yaz, gerekse kış aylarında en çok kullanılan ısıtma sistemleridir. Pratik bir kullanım sunmaları nedeniyle günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilir. Günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle beraber, birçok ürün yer alır. Bunlardan bazıları,

  1. Arçelik,
  2. Mitsubishi,
  3. Vestel,
  4. Beko,
  5. LG,
  6. Altus şeklindedir.

Klima değiştirilmek zorunda kalındığında ya da ilk defa alındığında en önemli soru klimanın sıcak soğuk ayarı nasıl yapılır? Klimanın kumandasında rastgele tuşlara basmak kişilere içinden çıkılamayacak sonuçlar doğurduğu için, kullanıcılar çoğu zaman internetten araştırma yoluna gider.

Arçelik Klima Sıcak Soğuk Ayarı Nasıl Yapılır?

Arçelik klima soğuk ayarı genellikle yeni klima almış ya da bu markayı henüz kullanmaya başlamış kişiler tarafından sorulur. Eğer kumandanın kullanım kılavuzu kaybedilmişse, üzerinde yer alan farklı butonlar karışıklığa neden olabilir.

Burada yukarı yönlü ok işareti, ortamın sıcaklığını yükseltmenize yardımcı olur. Ters yöndeki ok işareti de düşürmenizi sağlar. Yaptığınız işlem, anında devreye alınır.

Klima Sıcak Soğuk Ayarı Nasıl Yapılır?

Mitsubishi Klima Sıcak Soğuk Ayarı Nasıl Yapılır?

Mitsubishi klima soğuk ayarı cihazın birçok kullanıcısı tarafından merak edilir. Kumanda üzerinde farklı tuşların da yer alması, kişilerin bilmediği işlemleri yapmama durumlarını ortaya çıkarır.

Eğer kumanda incelenirse, iki tane ok işareti olduğu görülür. Bunlar aşağı ve yukarı yönlüdür. Şayet arttırmak istiyorsanız, yukarı yönü gösterene tıklanır. Ardından ekrandan sıcaklık takip edilir. Düşürmek için de aksi tercih edilir.

Klima Sıcak Soğuk Ayarı Nasıl Yapılır?

Vestel Klima Sıcak Soğuk Ayarı Nasıl Yapılır?

Vestel klima soğuk ayarı merak ediyorsanız ve kitapçığı bulamamışsanız, endişe etmenizi gerektirecek bir durum yoktur. Zira kumanda üzerinde küçük bir inceleme yapmak, tüm sorunları çözer. Burada aşağı ve yukarı yönlerde iki yön oku vardır.

Eğer aşağı işaret edene dokunursanız, soğuk ayarı yapılır. Sıcak ayarı için de yukarıyı gösteren seçilir.

Klima Sıcak Soğuk Ayarı Nasıl Yapılır?

Beko Klima Sıcak Soğuk Ayarı Nasıl Yapılır?

Beko klima soğukluk ayarı için iki yön butonu vardır. Bunlardan yukarıya işaret edene dokunma, sıcaklığı arttırmanızı sağlar. Aksi yöndeki ise düşürür. Böylece anında kontrol yapmanız mümkündür.

Klima Sıcak Soğuk Ayarı Nasıl Yapılır?

LG Klima Sıcak Soğuk Ayarı Nasıl Yapılır?

LG klima sıcak soğuk ayarı için kumandanın ortasında yuvarlak ve üzerinde ok simgesi olan 2 buton görülür. Üstteki seçeneğe basmak yükseltmenizi, alttaki ise düşürmenizi sağlar.

Altus Klima Sıcak Soğuk Ayarı Nasıl Yapılır?

Altus klima soğuk ayarı için kumandanın üst kısmında yan yana dikdörtgen şeklinde buton vardır. Bunlardan üst ok işareti sıcaklığı arttırmanızı sağlar. Diğeri ise düşürür. Bu sayede istediğiniz an yorulmadan, uzaktan kontrol yapabilirsiniz.

Klima Sıcak Soğuk Ayarı Nasıl Yapılır?

Klima Servis Arıza Bakım ve Montaj için Bizi Arayabilirsiniz:
Hemen Arayın