İstanbul Geneli Hizmet
tr

Toshiba Klima Servisi

Anasayfa » Toshiba Klima Servisi

Toshiba klima servisi  ev iş yeri ya da diğer alanlarda klima serinlemenize ya da ısınmanıza yardımcı olduğu için büyük öneme sahiptir. Kullanımının yaygınlaşması nedeniyle Toshiba klima servisi gibi firmalar önem kazanmıştır. Bazı zamanlarda çeşitli sebeplere bağlı olarak klimalarınız arıza belirtileri gösterebilir. Bu belirtileri erken bir zamanda fark etmek klimanızın tamirini çok daha fazla kolay hale getirir.

Meydana gelen arızanın sizin kendi imkanlarınızla halledeceğinizden çok daha büyük olduğunu anladığınız anda Toshiba klima servisi iletişim numarası ile ulaşım sağlamanız önemlidir. Çünkü klima arızalarının tamir edilmesi yeni bir klima almaktan çok daha uyguna gelmektedir. Hasarı geri dönülmez boyutlara getirirseniz klimanızın ömrünü kısaltabilirsiniz.

Toshiba Klima Bakımı Arıza Belirtileri

Klimanızda meydana gelen arızalar geniş yelpazede görüntülenebilir. Bu arızaların sebebi yanlış kullanım olabileceği gibi uzun zaman çalışmanın sonucu da olabilir. Klimalar hem yaz hem de kış aylarında kullanıma uygun araçlardır. Isıtma ve soğutma görevini yürüten bu araçlar arızalandığında Toshiba klima servisi ile iletişim kurmak önemlidir.

Klimada meydana gelen küçük arızalar vardır. Bunlar ilk olarak klima kumandası kaynaklıdır. Bu durumda klima kumandasının pil durumuna bakmanız önemlidir. Göstergeler silik görünebilir ve verilen komutlar gerçekleşmeyebilir. Pilini yenilediğiniz halde çalışma sorunu değişmediyse Toshiba klima bakımı ile iletişime geçmelisiniz.

Bir diğer sorun ilk zamanlarda olduğu gibi üfleme yapmaması sebebiyle olabilir. Bu durumda klimanın hemen ön bölmesinde yer alan filtreleri yıkayıp kurutmak ve tekrar aynı yerine takmak bu problemi çözecektir. Bunlar sizin halledebileceğiniz küçük problemler arasındadır. Ancak birazdan bahsedeceğimiz arızalar kesinlikle Toshiba klima servisi tarafından halledilmelidir.

Büyük arızaların ilki kendiliğinden gelişen ısı problemidir. Bu arızayı fark edebilmeniz oldukça kolaydır. Sıcak üflemesi gerektiğinde soğuk ya da soğuk üflemesi gerektiğinde sıcak üflüyorsa bu aşamada  Toshiba klima bakımı ile anlaşarak klimanızdaki termostat sorununu giderebilirsiniz.

Eğer klimanız normal zamanlara oranla çok daha güçlü ses çıkararak çalışıyorsa fan motorunda ya da fan motorunun burç ve rulman gibi önemli parçalarında sıkıntı gelişmiş olabilir. Toshiba klima tamir servisi gerekli incelemeler neticesinde bu sorunu halleder.  Klimalarda yaşanan büyük hasarlar arasında hangi ayarda olursa olsun tek bir hava üflemesidir.

Bu hasar hangi mevsim olursa olsun klimadan gelen ne sıcak ne de soğuk hava ile anlaşılır. Klimada gaz kaçağı ya da azalması gibi bir sorun meydana gelmiş olabilir. Gaz doldurulması ile bu hasar giderilir. Klimanız elektrik hattında sıkıntı çıkarıyor olabilir.

Sürekli sigorta atıyor ve elektrik sorununa neden oluyorsa Toshiba klima bakım servisi ile iletişime geçmeli ve bu hasar acilen çözmelisiniz. Bunlar haricinde klimanızın düzenli bakımını aksattığınız takdirde ekovat ya da diğer parçalar sebebiyle gelişen arızalarla karşılaşmanız mümkün. Tüm bu sorunları önlemek için belirli dönemlerde klima bakımını yaptırmanız gerekir.

Toshiba Klima Tamir Servisi

Klimanızı emanet ederken Toshiba klima servisi firmaları seçiminde dikkat etmeniz gereken birkaç unsur yer alır. Bunların ilki seçecek olduğunuz firmanın klima alanında ün yapmış markaların teknik servisi olmasına dikkat etmenizdir. Bu teknik servisler TSE ve diğer önemli belgelere sahip olduğu için diğer firmalara oranla daha güvenlidir.

Ayrıca Toshiba klima bakım servisi yaptığı her işlem için  fatura kesimi yapmalıdır. Bu faturada işlem detayları, ücreti ve diğer konularda önemli bilgiler yer alır. Fatura sayesinde ilerde yaşamanız muhtemel sıkıntılar için öncesinde tedbir almış olursunuz. Böylelikle hem firma hem de sizin açınızdan karşılıklı güven sağlanır.

Firmaya ulaştığınızda ekip sizinle özenli bir şekilde ilgilenmelidir. Klima arızası hakkında sorduğunuz sorulara cevap vermelidir. Bununla birlikte parça değişimi yaptığında bir yıl garanti sağlamalıdır.

toshiba klima servisi

toshiba klima servisi

Toshiba Klima Servisi Fiyatları

Klimada gerçekleştirilen her işlem için aynı ücret alınmaz. İlk olarak teknik servis klimanızı gerektiği şekilde inceler. Ardından arızayı tespit eder ve sorunun giderilmesini sağlar. Eğer sorun pek fazla uğraş gerektirmiyorsa uygun fiyatlı bir şekilde hasarı giderebilirsiniz.

Ancak parça değişimi gibi büyük işlemler yapıldıysa daha çok emek ve zaman harcandığı için Toshiba klima servisi fiyatları artış gösterecektir.  Fiyatlar hakkında en doğru bilgiyi alabilmek için teknik servise ulaşım sağlamalı ve klimanızın sorunu hakkında bilgi almalısınız. Teknik servis gerekli incelemeler sonucunda size ortalama bir fiyat verecektir.

Klima Servis Arıza Bakım ve Montaj için Bizi Arayabilirsiniz:
Hemen Arayın